flag
اخبار

سمینار آموزشی شبکه نورونتا در کردستان برگزار شد

سمینار آموزشی نورونتا با هدف معرفی سرویس نوین مخابرات منطقه کردستان با حضور معاون استاندار،مدیران ارشد استان،مدیرو معاونین مخابرات منطقه کردستان ، کارشناسانIT سازمان ها ، ادارات ، موسسات و... با همکاری حوزه های دیتا وتجاری و نماینده این شبکه (ژرف نگر )برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه کردستان،در این سمینار آموزشی که در سالن اجتماعات بهزیستی سنندج برگزار شد،معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کردستان ضمن تشکر از زحمات و تلاش های مخابرات منطقه کردستان در راستای توسعه و ارتقاء خدمات مخابراتی و ارتباطی گفت: اقدامات خوبی در حوزه توسعهی زیرساخت ها و بسترهای مخابراتی صورت گرفته که این امر شرایط ارائه خدمات با کیفیت را برای مشتریان فراهم آورده است.

دکترحسین فیروزی با اشاره به اینکه توسعه دولت الکترونیک از اهمیت بسزایی برخوردار است افزود: دولتی کارآمد و اثر بخش است که سرعت، دقت و شفافیت داشته باشد و این امر در گرو استقرار و توسعه دولت الکترونیک است.

وی با بیان مطلب فوق یادآورد شد: استقرار دولت الکترونیک بر پایه توسعه بسترهای ارتباطی شکل می گیرد که این مهم از سوی مخابرات منطقه کردستان در سطح استان فراهم شده است.

فیروزی در ادامه، کارشناسان و مدیران حوزه IT در ادارات و سازمانهای سطح استان را سفیران تحول در حوزه ارتباطات خواند و تصریح کرد: انتظار میرود پس از آشنایی با شبکه نورونتا و ویژگی های آن ،مدیران سازمان و ادارات مربوطه را با مزایای بسترهای ارتباطی و مخابراتی در انجام کارهای اداری بیش از پیش آگاه سازید تا سازمان ها به سمت سازمانی تمام IT و الکترونیک سوق داده شوند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری کردستان در پایان، از شهرداری و شوراهای شهر با تسریع بخشیدن در صدور مجوزحفاری ها خواستار حمایت و همکاری بیش از گذشته با مخابرات منطقه کردستان برای توسعه زیر ساختهای ارتباطی و مخابراتی شد.

در ابتدای این سمینار آموزشی مدیر مخابرات منطقه کردستان، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات مخابرات منطقه در حوزه دیتا ،اهمیت بسترهای ارتباطی را در عصر حاضر برشمردو گفت :اکثر فعالیت هایی که در حال حاضر در ادارات ،سازمانها و نهادهای مختلف انجام می شود از طریق بسترهای ارتباطی صورت می گیرد.

دکتر آزادحکمت افزود: مخابرات منطقه بر اساس رسالت ذاتی خود،خدمات آموزش، فرهنگ سازی و هماهنگی بسترهای ارتباطی را برعهده خود می داند که با توجه به ظرفیت های موجود سمینارهای مرتبطی را برگزار می کند.

وی یکی از ظرفیت های موجود را شبکه نورونتا دانست و گفت: بسترهای این شبکه برای بهره مندی تمام ادارات ،سازمان ها و .... آماده است که مخابرات منطقه آمادگی خود را در این راستا اعلام می کند.

مدیر مخابرات منطقه کردستان، تبادل اطلاعات در فضای امن مجازی و ضریب بالای اطمینان را یکی از مهم ترین ویژگی های شبکه نورونتا برشمرد.

دکتر حکمت خاطر نشان ساخت: مخابرات منطقه در چند سال گذشته این افتخار را داشته است که با فراهم کردن بستر های ارتباطی ،همسو با تکنولوژی های نوین جهان حرکت کرده و به همین واسطه در لبه تکنولوژی دنیا قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت های مخابراتی و ارتباطی در حوزه های مختلف در سطح استان با همکاری پرسنل دلسوز مخابرات منطقه به موقع و در کمترین زمان لازم انجام شده افزود: در حال حاضر آخرین نسل تکنولوژی تلفن همراه در استان به مشترکین ارائه می شود.

وی سرویس FTTX را یکی دیگر از تکنولوژی های جدید مخابراتی اعلام کرد و گفت: از سال گذشته حدود30هزار پورت ظرفیت سازی بر این بستر انجام شده است که در این سرویس بجای کابل مسی از فیبر نوری استفاده می شود که بالا بودن ضریب امنیت و ظرفیت تقریبا نا محدود از مزایای بارزآن است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان افزود: با حجم سرمایه گذاری بالایی که صورت گرفته شبکه گسترده فیبرنوری در نقاط شهری و روستایی ایجاد گردیده است.

دکتر حکمت در ادامه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری تحت عنوان "حمایت از کالای ایرانی" اشاره داشت و  اذعان کرد: مخابرات منطقه با بکارگیری توان و تخصص پرسنل از تمام ظرفیت های مخابراتی در جهت تحقق شعار سال تلاش خواهد کرد.

وی یادآورد شد: مخابرات منطقه در خرید تجهیزات مخابراتی این مهم(شعار سال) را مورد توجه قرار داده که برای اولین بار با خرید سافت سوییچ با برند داخلی در راستای توسعه اقتصادی کشور و حمایت از نیروی کار ایرانی گام برداشته است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان اظهارداشت: با نصب و راه اندازی این سافت سوییچ 140 هزار شماره ظرفیت سازی شد که با این امکان،خدمات ارتباطی و مخابراتی با کیفیت مناسب بر بستر IP به  مشتریان ارائه می شود.

در این سمینار آموزشی مشاور فنی مدیر مخابرات منطقه کردستان، به معرفی شبکه نورونتا پرداخت و توضیحاتی در خصوص مزایا و قابلیت های این شبکه ارائه داد.

دکتر مسعود سیدالشهدایی خاطر نشان کرد:ارتباطات در کل دنیا به سمت Cloud Computing رفته است که در شبکه مخابرات کل دنیا شبکه ای تحت عنوان شبکه همه جا حاضر بوجود آمده است و شرکت مخابرات ایران و به تبع آن مخابرات منطقه کردستان در این راستا پیش رفته است.

وی به سرویس FTTH  اشاره کرد وگفت: در استان کردستان زیر ساخت های استفاده از این سرویس برای مشتریان فراهم شده که این سرویس یکی از جدیدترین تکنولوژی های ارتباطی بوده که بر بستر فیبر نوری فراهم شده است.

وی در ادامه گزارشی از وضعیت زیر ساخت های تلفن همراه و تلفن ثابت در سطح استان ارائه داد و بستر های نوین ارتباطی را تشریح کرد و از کارشناسان و مسولین  IT ادارات سطح استان خواستار بازدید از SHOW ROOM جهت آشنایی بیشتر با مزایای سرویس FTTH شد.

دکتر سیدالشهدایی افزود: زیرساخت های فیبرنوری در برخی از روستاهای سطح استان فراهم شده است.

وی در پایان به ایجاد شبکه WIFI شهری در سطح استان پرداخت و اظهارداشت: با ایجاد این شبکه مشتریان می توانند با صرف هزینه کمتر از سرویس اینترنت بهره مند شوند.

در ادامه این سمینار آموزشی، مهندس حسین رضوانی مدیر دیتا مخابرات منطقه کردستان با ارائه پاورپوینت ویژگی های شبکه نورونتا و همچنین انواع سرویس های دیتای قابلارائه در قالب شبکه های PRIVATE را برای حضار تشریح کرد.

 

 
 
 
 

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نگردیده است.