flag
اخبار

مهندس قنبری: به دنبال محصول راهبردی درفضای مجازی هستی

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات باتاکیدبر اینکه جویشگر نباید رقیب بخش خصوصی باشد افزود :به دنبال محصول راهبردی درفضای مجازی هستیم.

به گزارش تماس نیوز، نشست چهل و هفتم شورای راهبری جویشگر بومی با حضور اعضای این شورا در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حضور معاون برنامه‌ریزی ­ و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات و رئیس پژوهشگاه برگزار شد.
دراین نشست مهندس قنبری معاون برنامه ­ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات با بیان اینکه در طرح جویشگر بومی تاکنون مطالعات زیادی در خصوص مدل‌های مفهومی و مدل‌های تجاری صورت گرفته است، اظهار داشت: در طرح جویشگر نباید رقیب بخش خصوصی بوده و یا به دنبال تخریب کسب‌وکار بخش خصوصی باشیم.
وی همچنین تأکید کرد : در این بخش فعالیتی که در بخش خصوصی مقرون‌به‌صرفه نبوده و آن‌ها دنبال نمی ­کند، باید انجام‌شده و از این طریق به آن‌ها کمک برسانیم ولی مأموریت ما بزرگ‌تر است و ما به‌صورت مشخص به دنبال یک محصول راهبردی در فضای مجازی هستیم.
معاون برنامه ­ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات با بیان آنکه مرکز تحقیقات مخابرات ایران مسئولیت ملی برای توسعه فناوری‌های فضای مجازی را دارد، اظهار کرد ؛ مرکز تحقیقات مخابرات ایران ضمن اینکه وظیفه توسعه فناوری‌های فضای مجازی را دارد، نباید ­رقیب شرکتهای خصوصی باشد.
دراین نشست خوانساری رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز بیان آنکه برای موفقیت در طرح جویشگر بومی می‌بایست تعامل مناسبی مابین جامعه توسعه دهنده و شرکت‌های فعلی در اکوسیستم جویشگر بومی صورت پذیرد، بر شکل دهی صحیح این اکوسیستم تاکید کرد.
همچنین فرزاد زرگری از پژوهشگران پژوهشگاه در خصوص دستاورد پروژه توسعه شبکه تصویر نت توضیح داده و کاربردهای آن را شامل: جستجوی تصویری بر اساس برچسب و مبتنی بر مفهوم، گسترش پرس و جوی تصویری، نگاشت مفهوم به پرسش در جستجوی تصویر، برچسب‌زنی خودکار تصاویر بر اساس مفهوم و پیشنهاد برچسب، کاهش فاصله‌ی معنایی برچسب و مفهوم در جستجوی تصویری تشریح کرد که موردبحث و بررسی توسط اعضای حاضر در شورا قرار گرفت

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نگردیده است.